Jesteś tutaj

Najładniejszym i na pewno zdecydowanie wartym odwiedzenia miejscem jest stolica wyspy Myrina której  założenie datuje sie na  XIII – XII wieku p.n.e. Urokliwie położona z dziesiątkami fantastycznych restauracji w których można zjeść lokalne specjały przy zachodzie słońca. Warto  także pospacerować wąskimi uliczkami, szczególnie tymi poza ścisłym centrum, aby wczuć się w klimat miasteczka.Niemniej jednak   do  najciekawszych  atrakcji zaliczyć trzeba:
1. Wenecki zamek
Wybudowany został w czasach bizantyńskich, a później przebudowany przez Wenecjan. Jego ruiny zachowały się do dzisiaj w formie jaką mu nadali. Stąd też powszechnie nazywany jest "Weneckim zamkiem". Jest on widoczny z wielu miejsc miasta i dzięki temu stanowi doskonały punk orientacyjny w okolicy.Na zamku można zobaczyć żyjące tam zwierzęta: kozy i jelenie. Czasami zdarza im się zapuszczać na ulice miasta.

2. Port rzymski (Romeikos Gialos)
Port rzymski  zlokalizowany jest na północ od zamku. Rozciąga się od podnóża skalistego wzgórza zamkowego, aż do plaży Richa Nera. Dzisiaj piękną zatoczkę, od strony zamku okala wysoki brzeg, przechodzący w piaszczystą plażę. Wzdłuż malowniczego brzegu zlokalizowane są liczne tawerny i restauracje, które serwują dania kuchni lokalnej (przede wszystkim dania z ryb i owoców morza), a uzupełnienie oferty stanowi kuchnia międzynarodowa.

3. Port turecki (Tourkikos Gialos)
Port turecki (Tourkikos Gialos) jest zlokalizowany na południe od zamku. Powstał w miejscu, gdzie osiedlili się uchodźcy z Maditos Nad Morzem Marmara i nazwali to miejsce Nea Maditos. W odróżnieniu od spokojnego portu rzymskiego jest to miejsce gwarne, w którym ciągle się coś dzieje, zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Przede wszystkim jest to port czynny, a więc wpływają do niego różnej wielkości statki, od tych najmniejszych po ogromnych rozmiarów prom Hellenic Seaways, pływający po Morzu Egejskim. Przy nadbrzeżu cumują statki, żaglówki i łódki (w tym łodzie rybackie wykorzystywane do połowu ryb).

4. Muzeum Archeologiczne
Muzeum Archeologiczne w Myrinie zlokalizowane jest tuż przez porcie rzymskim. Można w nim prześledzić historię Limnos od czasów epoki brązu po czasy rzymskie. Eksponaty zostały wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych w różnych miejscach na wyspie.

 

Grecja Limnos kitesurfing kitewyjazdy.pl
Grecja Limnos Myrina.jpg, autor: magda
Kategoria kierunków: