Jesteś tutaj

Grecja Limnos Wycieczki fakultatywne

Limnos – górzysta wyspa grecka, położona na Morzu Egejskim. Jest ósmą co do wielkości wyspą Grecji, praktycznie nieznaną polskim turystom. Informacji na temat atrakcji turystycznych można znaleźć w przewodnikach, które są dostępne w księgarni w stolicy wyspy Myrinie. Ponadto została wydana mapka (Myriny i wyspy Limnos) i przewodnik (po angielsku) dostępny (za darmo) w hotelach, jak również na stojaku przy głównej ulicy handlowej (P. Kyda), niedaleko dworca.

Miejsca polecane przez kitewyjazdy.pl, które warto odwiedzić będąc na wyspie:

1. Piaszczyste wydmy - rozległe tereny piaszczyste ciągnące się na długości ponad pięciu kilometrów znajdujące się w północno – zachodniej części wyspy Limnos.  W lokalnych przewodnikach opisane są jako jedna z największych atrakcji turystycznych.

Atrakcje turystyczne kitesurfing kitewyjazdy.pl

 

2. Plaża Platy – jedna z najładniejszych i ponad 200 plaż na wyspie Limnos. Położona w odległości 2 kilometrów od Myriny. Jest to plaża piaszczysta. Ma około 700 metrów długości. Droga prowadząca do plaży charakteryzuje się cudownym wydokiem na wysokie skały i góry, które wcinają się w morze, tworząc przepiękne zatoczki.

Atrakcje turystyczne kitesurfing kitewyjazdy.pl

Atrakcje turystyczne kitesurfing kitewyjazdy.pl

3. Wenecki zamek, największa atrakcja Myriny - zbudowany na urwistej skale w XIII w., górujący nad okolicą.  Zamek był największą twierdzą obronną w całym basenie Morza Egejskiego. Zamek jest dostępny przez całą dobę, a wstęp jest bezpłatny. Nie ma żadnej kasy biletowej. 

Atrakcje turystyczne kitesurfing kitewyjazdy.pl

 

4. Panagia Kakaviotssisa - kapliczka na górze Kakavos ku czci Marii Panny, zbudowana około 1300 roku. Wkomponowana w skałę, a właściwie w   pół-jaskinie ma urok porzuconej pustelni. Widoki na  szlaku całkiem nie hotelowo-plażowe, ale iście górsko-skaliste- przy  odrobinie szczęścia  można  również  zobaczyć dziko żyjące  kozice:)

 

Grecja Limnos -kapliczka Panagia Kakaviotssisa
 
5. Rejsy -Turyści, którzy preferują mniej aktywny wypoczynek mogą zainteresować się wędkarstwem i łowieniem ryb na pełnym morzu – w portach rybackich są organizowane wyprawy oferujące możliwość połowu wielu egzotycznych gatunków ryb. Przyjemnie czas można spędzić na rejsach promami i łodziami „kaiki” wokół większości wysp, które zwykle są połączone z kąpielą na bezludnych wysepkach i w trudno dostępnych zatoczkach kąpielowych.

 

Rejsy turystyczne
Rejsy turystyczne, autor: przemek
 
Rejsy turystyczne, autor: przemek
Grecja Limnos -kapliczka Panagia Kakaviotssisapanagia-1140x800.jpg, autor: przemek

Kategoria kierunków: 
Kierunek zdjecia: 
Grecja - Limnos