Zobacz zdjęcia i filmy

warunki pogodowe

spoty

 • Playa El Paso
 • Playa Pilar
+ oznacza dostępność rescue

Szczegóły wyjazdu

W Sylwestra 2019/2020 zapraszamy was na wspólny wyjazd na Kubę. Zapraszamy też na szkolenia kitesurfingowe w czasie naszego wyjazdu.

W lutym 2016 sprawdziliśmy dla was to miejsce pod względem kite-owym, hotelowym, wiatrowym i każdym innym możliwym, a w lutym i marcu 2018 zorganizowaliśmy dla Was 2 wyjazdy, które pokazały, że Cayo Guillermo jest bodaj najlepszym miejscem do uprawiania kitesurfingu na Karaibach.

Kubańskie rytmy, gorąca atmosfera, kryształowa woda i białe plaże to codzienność, hotele położone nad samą wodą i wiatr który przenosi się w tym czasie z Brazylii powodują, że jest to w trakcie polskiej zimy jedno z najlepszych i najpiękniejszych destynacji kite-owych na ziemi.

Już 27 grudnia przylecimy na półwysep Cayo Guillermo, na którym miejsca i płaskiej wody wystarczy dla każdego, zarówno początkujących, średnio-zaawansowanych jak    i osób które wchodzą w magiczny świat freestylu.

Proponujemy różne opcje zakwaterowania – wszystkie położone wzdłuż tej samej plaży,

Nie mniej w terminie Noworocznym z wylotem z Warszawy 27.12.2019 mamy w ofercie hotel Grand Cayo.

Wszystkie opcje All-inclusive, bezpośredni lot z Warszawy.

Noclegi

Kuba - Grand Cayo

 • 3 km od spotu
 • plaża przy nabrzeżu
 • kilka basenów
 • duże zadbane pokoje
 • bardzo dobry dla dzieci
 • tenis
 • silownia
już od 5 889 PLN
Szczegóły

Kuba - Iberostar

 • 500m od spotu
 • plaża przy nabrzeżu
 • kilka basenów
 • duże zadbane pokoje
 • bardzo dobry dla dzieci
 • siatkowka
 • silownia
już od 5959 PLN
Szczegóły

KUBA - Sercotel

 • przy spocie
 • przy plaży
 • szkółka kitesurfingowe przy plaży
 • wyżywienie All Inclusive
 • basen
 • kort tenisowy
 • wypożyczalnia rowerów
 • zadbane pokoje
 • baza wypadowa do zwiedzania
już od 6499 PLN
Szczegóły

szkolenia

Szkolenie indywidualne:

1h – 85 Euro

6h – 440 Euro

10h – 640 Euro

Szkolenia w języku angielskim, przy przedpłacie 10 % rabatu

Możliwość wypożyczenia sprzętu-info w biurze.

atrakcje turystyczne

Havana - 2 dnirozwiń+

Dwudniowa wycieczka do stolicy Kuby. Przejazd do Varadero i nocleg. Rano przejazd do Hawany i zwiedzanie miasta, którego niepowtarzalny klimat na długo pozostaje w pamięci. W programie m.in. Stara Hawana, Kapitol, Plac Rewolucji, chwila czasu wolnego na samodzielne eksplorowanie miasta, wizyta w muzeum rumu połączona z degustacją, a na koniec przejażdżka po mieście zabytkowymi autami. Późnym popołudniem przejazd do Cayo Coco. Cena: ok. 330 EUR/os

/>

Wazne informacje

WIZArozwiń+

Wymagane jest wykupienie Karty Turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 90 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby. W przypadku zgubienia, zniszczenia lub złego wypełnienia Karty Turysty jest możliwość dokupienia kolejnej w cenie 200 PLN. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Szczepieniarozwiń+

Szczepienia ochronne nie są wymagane. Zgodnie jednak z PSO 2016 zalecane niezależnie od podróży wszystkim nieuodpornionym dorosłym lub ze wskazań indywidualnych m.in. przeciwko WZW typu B, grypie, odrze/śwince/różyczce (MMR), meningokokom (niezależnie od wyjazdów do krajów o dużym ryzyku zachorowania), ospie wietrznej, pneumokokom. Konsultacja przed podróżą powinna stanowić okazję do uzupełnienia brakujących szczepień rutynowych.

Na Kubie nie ma godnego zaufania systemu ratunkowego, to znaczy, że nie należy liczyć ani na szybką pomoc w razie wypadku, ani na to, że w pojeździe ratunkowym znajdzie się wykwalifikowany ratownik albo lekarz. Opieka medyczna dla cudzoziemców jest prowadzona na Kubie w specjalnych szpitalach lub oddziałach.       W nagłych przypadkach można z reguły otrzymać pomoc także w innych placówkach (odpłatnie). Opieka zdrowotna i w razie wypadku, zwłaszcza na obszarach wiejskich, odbiega często od europejskich standardów technicznych i higienicznych. Konieczne jest wykupienie przed wyjazdem na Kubę polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia oraz transportu do kraju w razie konieczności dłuższego leczenia.

Walutarozwiń+

Kubańskie peso (CUC). 1 CUC = 100 centavos. 1 CUC = ok. 1 EUR. Warto zabrać ze sobą euro, nie dolary, ponieważ wymiana dolarów na Kubie jest obarczona 10% podatkiem.

Bezpieczeństworozwiń+

Bezpieczeństwo ogólne:

Kuba zaliczana jest do bezpiecznych krajów regionu Karaibów i Ameryki Południowej, przestępczość jest prawie nieobecna. Jak to zwykle bywa na całym świecie: zwrócić trzeba na bezpieczeństwo większą uwagę w dużych miastach.

Informacje dla kierowców:

W ruchu drogowym istnieje podwyższone zagrożenie wywołane złym stanem dróg, brakiem oświetlenia, nieprzewidywalnym zachowaniem kierowców i fatalnym stanem technicznym pojazdów. Kubańczycy porozumiewają się w ruchu drogowym systemem znaków dawanych rękami, co dla cudzoziemców jest całkowicie niezrozumiałe. Należy unikać nocnych podróży po kraju: zły stan dróg, nieoświetlone pojazdy, piesi i bydło na jezdni.

Religia i zwyczaje:

Teoretycznie Kuba jest krajem katolickim. Przed rewolucją 85% Kubańczyków było katolikami. W chwili obecnej ocenia się, że 50-60% Kubańczyków zostało ochrzczonych, ale tylko ok. 400 tyś. można uznać za praktykujących. Obok katolików żyją tu świadkowie Jehowy, protestanci, czy wyznawcy ewangelizmu. Na Kubie cudzoziemcy cieszą się uprzywilejowanym statusem. Kubańczycy są bardzo życzliwi i często starają się pomóc obcokrajowcom w znalezieniu restauracji lub noclegu, choć czasami oczekują wynagrodzenia za okazaną pomoc. Ludzie są weseli i gościnni. Nie obowiązuje praktycznie żadna etykieta. Na każdym kroku nieznajomi będą was witać popularnym „Hola!” – czyli po prostu „cześć”. Kuba to chyba jedyny kraj na ziemi,          w którym nie istnieją sklepy. Owszem, można kupić potrzebne artykuły, jednak sklepy dewizowe działają głównie na obszarach uczęszczanych przez turystów, a ceny przewyższają możliwości finansowe zwykłych Kubańczyków. Ogólnie rzecz biorąc typowy Kubańczyk to mocno wyluzowany człowiek, który żyje z dnia na dzień i cieszy się swoim życiem.

Miejscowy Czasrozwiń+

Czas lokalny:

Standardowa strefa czasowa: UTC/GMT -5 godz.

Różnica czasu między Warszawą a Hawaną wynosi 6 godzin (minus). Czas letni obowiązuje od marca do października.

http://24timezones.com/pl_czas/havana_czas_lokalny.php

Napięcie w gniazdkachrozwiń+

Generalnie napięcie w sieci wynosi 110V (60 Hz), ale w wielu hotelach i niektórych domach jest to 220V (60 Hz) – z wtyczkami europejskimi. Przeważnie stosowane są jednak wtyczki z prostokątnymi płaskimi bolcami. Nie nastawiajcie się na możliwość kupna przejściówki na lotnisku czy w mieście planowanego pobytu, gdyż jest to mało prawdopodobne.

najważniejsze
informacje
Kontakt