Jesteś tutaj

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo ogólne

Mauritius to chyba najbezpieczniejszy kraj w Afryce. Nie mniej  trzeba szczególną uwagę zwrócić na takie zagrożenia jak kieszonkowcy i złodzieje. Należy zachować podstawowe środki ostrożności. Nie zostawiać bagażu bez nadzoru, jeśli wynajmiemy samochód nie zostawiać w nim cennych rzeczy, a także nie wybierać się samotnie w miejsca, w których jest zakaz kąpieli. Specjalnie dla bezpieczeństwa turystów rząd powołał policję turystyczną, która czuwa nad bezpieczeństwem osób odwiedzających kraj.

Większym zagrożeniem i to naturalnym są występujące tu w od grudnia do kwietnia cyklony, które mogą osiągnąć prędkość do 250 km/h. Jednakże o ich pojawieniu się ostrzegają wszystkie media, także w języku angielskim i francuskim.

Informacje dla kierowców

Obowiązuje tu  ruch lewostronny. Drogi są w dobrym stanie, ale możliwość skorzystania z pomocy drogowej i służb ratunkowych w razie wypadku jest niewielka.

Religia i zwyczaje

Główne wyznania na wyspie to hinduizm, katolicyzm oraz  islam. Usytuowanie i historia wyspy powoduje, iż obecnie jest to kraj wielokulturowy i niezwykle przez to egzotyczny. Mieszkańcy to przedstawiciele wielu ras, kultur i religii, które zgodnie żyją w tym miejscu.