Kto może zostać kitesurferemrozwiń+

Kitesurferem może zostać każdy!!! Szczególnie Ty.

Nigdy nie miałeś do czynienia z żadnym sportem deskowym, wiatrowym lub wodnym? Nie obawiaj sie Kitesurfing to sport który można uprawiać bez wcześniejszego treningu, kite łączy ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawnośći. Już po kilku godzinach z instrukoterm możesz stanąc na desce i poczuć pierwszy wiatr we włosach.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najwazniejsze, zacznij rozsądnie, bezpiecznie i w dobrym towarzystwie a gwarantujemy, że zajawka kite'owa przyjdzie szybciej niż myślisz i zostanie na wiele kolejnych lat.

Czy kitesurfing jest łatwy?rozwiń+

Tak, jeśli... zaczynasz z doświadczonym instruktorem, szkolisz się na dobrym i sprawdzonym sprzęcie, znasz podstawy teoretyczne (pamiętaj że jeśli potrwafisz wyobrazić sobie co stanie się z Twoim ciałem lub sprzętem który wykorzystujesz jestes już o krok do przodu), masz świadomość że Twoje bezpieczeństwo jest najwazniejsze, robisz to z przyjemnośćią i w przyjaznych warunkach.

Jeśli te wszystkie kryteria zostaną spełnione to na pewno kitesurfing będzie dla Ciebie sportem łatwym i przyjemnym.

Bezpieczeństwo na wodzierozwiń+

Pamiętaj, że aby mieć przyjemność z pływania warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Podczas lekcji doświadczeni instruktorzy zadbają aby wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa zostały zachowane, oraz nauczą Cię jak radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych. Kiedy jednak będziesz już kitesurferem lub kitesurferką pływającą samodzielnie pamiętaj:

  • Pływaj na sprawdzonym sprzęcie i miej pewność, że jest w nienagannej kondycji przed Twoim wyjściem na wodę;
  • Pływaj w odpowiednich warunkach do swoich umiejętności;
  • Wybieraj  spoty z dostępnym RESCUE jeżeli Twoje umiejętności cały czas nie są wystarczające na samodzielne pływanie;
  • Zawsze staraj się aby wokół Cibie na spocie był ktoś kto może Ci pomóc;

Co gdy nie wieje?rozwiń+

Natura czasami bywa kapryśna i w związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że "nie zawije" i co wtedy?

Pamiętaj, że nasze szkolenia odbywają się tylko w warunkach sprzyjających-co to znaczy? Nie szkolimy na bezwietrzu jak rownież w drugą stronę jeśli warunki stają się niebezpieczna dla zdrowia kursanta przerywamy szkolenie.

Jeśli nie wykorzystasz godzin szkolenia podczas wyjazdu możesz je wykorzystać na kolejnym wyjeździe z nami  lub odwiedzić nas w Polsce na Helu i tam wypływać niewykorzystane godziny z naszym instruktorem.

Co gdy nie zdążę ukończyć kursu?rozwiń+

Jeśłi nie zdążysz ukończyć kursu zawsze możesz przełożyć godziny na kolejny wyjazd lub zwrócimy Tobie pieniądze.

Chcesz zostać instruktorem kitesurfingu?rozwiń+

Jeżeli będziesz już na odpowiednim poziomie, chciałbyś w przyszłości zostać instruktorem i być może dołączyć do naszej ekipy zapytaj nas o dostępne szkolenia instruktorskie.

Kontakt