Kubańskie rytmy, gorąca atmosfera, kryształowa woda i białe plaże to codzienność, hotele położone nad samą wodą i wiatr który przenosi się w tym czasie z Brazylii powodują, że jest to w trakcie polskiej zimy jedno z najlepszych i najpiękniejszych destynacji kite-owych na ziemi.

warunki pogodowe

spoty

 • Playa El Paso
 • Playa Pilar
+ oznacza dostępność rescue

Polecane hotele

KUBA - Sercotel

 • przy spocie
 • przy plaży
 • szkółka kitesurfingowe przy plaży
 • wyżywienie All Inclusive
 • basen
 • kort tenisowy
 • wypożyczalnia rowerów
 • zadbane pokoje
 • baza wypadowa do zwiedzania
już od 500 PLN / Doba
Szczegóły

Kuba - Grand Cayo

 • 3 km od spotu
 • plaża przy nabrzeżu
 • kilka basenów
 • duże zadbane pokoje
 • bardzo dobry dla dzieci
 • tenis
 • silownia
już od 630 PLN / Doba
Szczegóły

Kuba - Iberostar

 • 500m od spotu
 • plaża przy nabrzeżu
 • kilka basenów
 • duże zadbane pokoje
 • bardzo dobry dla dzieci
 • siatkowka
 • silownia
już od 677 PLN / Doba
Szczegóły

Skonfiguruj
swój wyjazd

szukaj hotelu z booking.com szukaj hotelu
szukaj lotu z skyscanner.com szukaj lotu

atrakcje sportowe

Scuba divingrozwiń+

Jardines de la Reina to archipelag znajdujący się 50 mil na południe od Kuby i 80 mil na północ od Kajmanów.ściśle chroniony rezerwat morski, zwany też niekiedy „Galapagos Karaibów” lub „Tajną rafą Fidela Castro”. Dzięki zakazowi rybołówstwa i limitom w zakresie wstępu odwiedzających, możemy tu zobaczyć, jak wyglądały Karaiby za czasów Krzysztofa Kolumba. Dzięki temu można z odległości na głębokości 15 – 30 m można tu bezpiecznie delektować się widokiem żarłaczy karaibskich (osiągają rozmiary 1,5 do 3 m), bliżej powierzchni wody – z ich nieco większymi krewnymi, żarłaczami jedwabistymi, a jeśli ma się szczęście, natrafi się też na 7 – 12-metrowe rekiny wielorybie. Niewątpliwie najlepsze miejsce do nurkowania na Kubie.

Zjazdy linowe rozwiń+

Zjad linowy w Vinales to frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosły. 800 metrów poprowadzone na czterech linach pokonuje się niemalże w środku lasu. Suniemy od stacji do stacji nad koronami drzew i podziwiamy bogactwo tutejszej przyrody. Całość w przystępnej cenie – 8 CUC. Zjazd znajduje się na drodze w kierunku murala.

Wspinaczka rozwiń+

Vinales to mekka wspinaczy na Kubie. Przepiękne Mogotes aż proszą się, by wspiąć się do góry. Choć oficjalnie wspinaczka jest zakazana przez rząd, to jednak infrastruktura, którą dysponują kubańscy wspinacze jest świetna. Są fantastycznie wytrenowani, dysponują dobrym sprzętem i świetnie poprowadzonymi drogami. W rejonie tym każdy wspinacz znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego ze względu na zróżnicowany stopień trudności dróg i dobrej jakości skały. Można uprawiać tu wspinanie sportowe jak i znaleźć drogi o kilku (najczęściej 2 lub 3) wyciągach. Dostęp do większości sektorów nie jest skomplikowany, można dostać się do nich na piechotę z miasteczka, do innych można dojechać zbiorową taksówką.

atrakcje turystyczne

Havana - 2 dnirozwiń+

Dwudniowa wycieczka do stolicy Kuby. Przejazd do Varadero i nocleg. Rano przejazd do Hawany i zwiedzanie miasta, którego niepowtarzalny klimat na długo pozostaje w pamięci. W programie m.in. Stara Hawana, Kapitol, Plac Rewolucji, chwila czasu wolnego na samodzielne eksplorowanie miasta, wizyta w muzeum rumu połączona z degustacją, a na koniec przejażdżka po mieście zabytkowymi autami. Późnym popołudniem przejazd do Cayo Coco. Cena: ok. 330 EUR/os

/>

Trinidad De Cubarozwiń+

Trinidad De Cuba to zabytek południowej Kuby wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trinidad, prawdziwa perła architektury kolonialnej, to trzecie najstarsze miasto na Kubie, które zachowało swój tradycyjny charakter. Odnowione, kolorowe, wręcz nierzeczywiste. Co wieczór w Trinidadzie odbywają się salsowe imprezy, przyciągające zarówno turystów, jak i mieszkańców. W przerwie zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast Karaibów warto zahaczyć o plażę – najpiękniejsze leżą na Półwyspie Ancon.

Wylęgarnia żółwi morskich rozwiń+

W Cayo Largo można odwiedzić wylęgarnię żółwi morskich, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków żółwi, których Kuba jest domem. Wylęgarnia zbiera jaja z wrażliwych plaż, podnosi małe żółwie do określonego punktu rozwoju, a następnie uwalnia je bezpiecznie z powrotem do morza. Możesz wziąć udział w tym wydarzeniu wraz z ekspertami. Dowiedz się o podjętej tu pracy lub dotknij żółwi pływających w basenach. Możesz także zarezerwować nocną wycieczkę z przewodnikiem i obserwowaniem żółwi. Osoba który prowadzi to miejsce, zaraża turystów pasją tym co robi – wyjaśnia jak obchodzić się z żółwiami, aby je uspokoić, pokazuje żółwie jajka oraz wiele innych.Koszt tylko 2 CUC aby więc jest to niewielki koszt a wrażenia są niesamowite.

Pływanie z delfinami rozwiń+

Delfinarium znajduje się w pobliżu wejścia do Cayo Guillermo, po lewej stronie po przejściu przez most Hemingway (przyjeżdżając z Cayo Coco). Delfinarium ma trzy naturalne zagrody, które umożliwiają cyrkulację wody morskiej i mogą być powiązane z innymi gatunkami bioróżnorodność morska. Inne usługi znalezione w delfinarium obejmują: lobby z krzesłami i stolikami, bar, łazienki, szatnie z szafkami, prysznicami i profesjonalny serwis fotograficzny. Za opłatą 110 CUC można z delfinami pływać, robić im zdjęcia, zawierać z nimi interakcje i wiele innych

Farma krokodyli rozwiń+

Criadero de Cocodrilos to gospodarstwo hodowlane jest centrum turystycznym położonym około 13 km na wschód od miasta Moron i około 45 minut jazdy samochodem od Cayo Coco, patrz interaktywna mapa na dole strony. Należy do „Empresa Nacional de Protección y Conservación de la Flora y la Fauna” (Krajowe Towarzystwo Ochrony i Ochrony Flory i Fauny). Jest poświęcony hodowli i rozwojowi w niewoli krokodyla amerykańskiego, ma ich ponad 800 w swojej 65-hektarowej nieruchomości. Miejsce to regularnie odwiedzają turyści krajowi jak i zagraniczni. Odwiedzający mają szansę dowiedzieć się więcej na temat tych gadów i zbliżyć się do nich. Możesz trzymać małego krokodyla w ramionach, a nawet je karmić. Mają też na miejscu restaurację w stylu ranchon, w której można spróbować egzotycznych potraw z mięsa krokodyla i innych specjałów kulinarnych.

Wazne informacje

WIZArozwiń+

Wymagane jest wykupienie Karty Turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 90 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby. W przypadku zgubienia, zniszczenia lub złego wypełnienia Karty Turysty jest możliwość dokupienia kolejnej w cenie 200 PLN. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Walutarozwiń+

Kubańskie peso (CUC). 1 CUC = 100 centavos. 1 CUC = ok. 1 EUR. Warto zabrać ze sobą euro, nie dolary, ponieważ wymiana dolarów na Kubie jest obarczona 10% podatkiem.

Szczepieniarozwiń+

Szczepienia ochronne nie są wymagane. Zgodnie jednak z PSO 2016 zalecane niezależnie od podróży wszystkim nieuodpornionym dorosłym lub ze wskazań indywidualnych m.in. przeciwko WZW typu B, grypie, odrze/śwince/różyczce (MMR), meningokokom (niezależnie od wyjazdów do krajów o dużym ryzyku zachorowania), ospie wietrznej, pneumokokom. Konsultacja przed podróżą powinna stanowić okazję do uzupełnienia brakujących szczepień rutynowych.

Na Kubie nie ma godnego zaufania systemu ratunkowego, to znaczy, że nie należy liczyć ani na szybką pomoc w razie wypadku, ani na to, że w pojeździe ratunkowym znajdzie się wykwalifikowany ratownik albo lekarz. Opieka medyczna dla cudzoziemców jest prowadzona na Kubie w specjalnych szpitalach lub oddziałach.       W nagłych przypadkach można z reguły otrzymać pomoc także w innych placówkach (odpłatnie). Opieka zdrowotna i w razie wypadku, zwłaszcza na obszarach wiejskich, odbiega często od europejskich standardów technicznych i higienicznych. Konieczne jest wykupienie przed wyjazdem na Kubę polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia oraz transportu do kraju w razie konieczności dłuższego leczenia.

Bezpieczeństworozwiń+

Bezpieczeństwo ogólne:

Kuba zaliczana jest do bezpiecznych krajów regionu Karaibów i Ameryki Południowej, przestępczość jest prawie nieobecna. Jak to zwykle bywa na całym świecie: zwrócić trzeba na bezpieczeństwo większą uwagę w dużych miastach.

Informacje dla kierowców:

W ruchu drogowym istnieje podwyższone zagrożenie wywołane złym stanem dróg, brakiem oświetlenia, nieprzewidywalnym zachowaniem kierowców i fatalnym stanem technicznym pojazdów. Kubańczycy porozumiewają się w ruchu drogowym systemem znaków dawanych rękami, co dla cudzoziemców jest całkowicie niezrozumiałe. Należy unikać nocnych podróży po kraju: zły stan dróg, nieoświetlone pojazdy, piesi i bydło na jezdni.

Religia i zwyczaje:

Teoretycznie Kuba jest krajem katolickim. Przed rewolucją 85% Kubańczyków było katolikami. W chwili obecnej ocenia się, że 50-60% Kubańczyków zostało ochrzczonych, ale tylko ok. 400 tyś. można uznać za praktykujących. Obok katolików żyją tu świadkowie Jehowy, protestanci, czy wyznawcy ewangelizmu. Na Kubie cudzoziemcy cieszą się uprzywilejowanym statusem. Kubańczycy są bardzo życzliwi i często starają się pomóc obcokrajowcom w znalezieniu restauracji lub noclegu, choć czasami oczekują wynagrodzenia za okazaną pomoc. Ludzie są weseli i gościnni. Nie obowiązuje praktycznie żadna etykieta. Na każdym kroku nieznajomi będą was witać popularnym „Hola!” – czyli po prostu „cześć”. Kuba to chyba jedyny kraj na ziemi,          w którym nie istnieją sklepy. Owszem, można kupić potrzebne artykuły, jednak sklepy dewizowe działają głównie na obszarach uczęszczanych przez turystów, a ceny przewyższają możliwości finansowe zwykłych Kubańczyków. Ogólnie rzecz biorąc typowy Kubańczyk to mocno wyluzowany człowiek, który żyje z dnia na dzień i cieszy się swoim życiem.

Miejscowy Czasrozwiń+

Czas lokalny:

Standardowa strefa czasowa: UTC/GMT -5 godz.

Różnica czasu między Warszawą a Hawaną wynosi 6 godzin (minus). Czas letni obowiązuje od marca do października.

http://24timezones.com/pl_czas/havana_czas_lokalny.php

Napięcie w gniazdkachrozwiń+

Generalnie napięcie w sieci wynosi 110V (60 Hz), ale w wielu hotelach i niektórych domach jest to 220V (60 Hz) – z wtyczkami europejskimi. Przeważnie stosowane są jednak wtyczki z prostokątnymi płaskimi bolcami. Nie nastawiajcie się na możliwość kupna przejściówki na lotnisku czy w mieście planowanego pobytu, gdyż jest to mało prawdopodobne.

najważniejsze
informacje

Szukaj hotelu

Booking.com

Szukaj lotu

Kontakt